Élénk volt a lelkesedés az első Dombori Sup Kupán

admin

Első ízben rendeztek Fadd-Domboriban sup versenyt, amelyre a szervező Dunaág 7139 Egyesület amatőr versenyzőket, elsősorban a Domboriban strandoló résztvevőket várta. A kajak-kenu pálya melletti céltoronyhoz egymás után érkeztek a lelkes suposok, így több kategóriában is elindulhattak a versenyek, amely életkor és evezési technika alapján kerültek meghatározásra.

Több futamban együtt indultak a különböző technikával (alap technika: álló helyzet, sup evezővel, szabad technika: térdelve, ülve bármilyen evezővel) versenyzők, de a díjazás már külön történt.

Nagy izgalmakat, szoros versenyeket hoztak a futamok, a mindvégig sportszerű küzdelem mellett a baráti hangulat volt jellemző, igazi “supos” közösség alakult ki, mely a jövőben remélhetőleg nem csak a versenyek, hanem közös túrák megszervezésének elindítója is lehet.

A verseny  lebonyolításában a Tolnai Sárkányhajó Egyesület rengeteget segített, a versenyszámok indítása mellett felvezető-biztosító motorcsónakjukkal felügyelték a versenyt és szavatolták a biztonságot.

Az előre meghirdetett versenyszámok mellett a mezőny nagy része vállalkozott egy közös 1000 méteres versenyre is, amely 500 méternél fordulással (supnál ez nem is olyan egyszerű…) zajlódott.

A versenyszámok eredményei:

Sprint 200 m: Gyerek (14 év alatt) lány szabad technika: 1. Haász Adrienn 2. Pál Eszter, alap technika: 1. Szabó Luca

Sprint 200 m: Gyerek (14 év alatt) fiú szabad technika: 1. Pál Zsombor, 2. Böcz Álmos, 3. Orbán László, kajak evezős technika: 1. Straubinger Barna

Sprint 300 m: Student (14-25 év között): férfi alap technika: 1. Póth Merse, 2. Papp Zoltán, 3. Bodó Ákos, 4. Király Ádám

Sprint 300 m: Felnőtt (25-45 év között): női szabad technika: 1. Kovács Alexandra, 2. Hahner Viktória 3. Balog Mária, kajak evezős technika: 1. Uhrin Tamara, 2. Straubinger Györgyi, családi futam: 1. Varga Réka – Varga Veronika holtverseny, 2. Weitner Adrienn, alap technika: 1. Hahner Viktória, 2. Varga Réka, 3. Uhrin Tamara

Sprint 300 m: Felnőtt (25-45 év között): férfi szabad technika: 1. Péri Dávid, 2. Doszpoth Tamás, alap technika (2 futam): 1. Péri Dávid és Stumpf Bence 2. Doszpoth Tamás, 3. Tarr Márk, 4. Fenyvesi Tamás, 5. Villányi Levente, 6. Stumpf Bálint

Sprint 300 m: Senior (45 év felett): női:  1. Straubinger Györgyi, 2. Mellárné Végvári Edina

Sprint 300 m: Senior (45 év felett): férfi: 1. Stumpf Csaba, 2. Orbán Attila

Maraton 1000m: 1. Péri Dávid 2. Stumpf Bence 3. Póth Merse

FOTÓTÁR (Balog Mária fotói)

FOTÓTÁR (Berlinger Dorottya fotói)

FOTÓTÁR (Kovács Alexandra fotói -FB)

Fotók az eredményhirdetésről (Virág Attila fotói)

A sportversenyek példamutató összefogást hoztak az üdülőtelep vendéglátói részéről, felsorolni is nehéz a felajánlásokat, amit önzetlenül adtak a versenyzők számára. A Faddi Önkormányzat és a szervező Dunaág Egyesület mellett a következő vállalkozók segítették a sportrendezvényeket (az előző napi strandröplabda versennyel együtt):

Donautica Étterem és HotelPala Disco, Fröccs terasz, Sárosdiné Tóth Erika, Robinson Bár, Both cukrászda, Mojító Bár, Maszat ÓriáspalacsintázóSoma büfé, Edit lángosos, Fagyizóna, PapasBurger, Fehérház Pizzéria, Gringó BárFitCat Életmód Stúdió

A verseny szervezői: Berlinger Gábor és Takács Anikó (Dunaág 7139 Egyesület), Kovács Gábor, Kovács Alexandra, Steinbach József (Tolnai Sárkányhajó Egyesület)